Najskuteczniejsze ćwiczenia odchudzające

Moda na „odchudzanie” uwarunkowana jest tym, iż coraz więcej osób boryka się z nadwagą. Siedzący tryb życia, nieodpowiednia jakość jedzenia i brak regularności to główne przyczyny postępującego problemu otyłości.

Jak schudnąć?

Na pytanie postawione w tytule tego akapitu odpowiadano już tysiące razy. Ile osób, tyle opinii. Jedni mówią o znakomitych środkach odchudzających, inni za metodę wskazują ciężką pracę. Musimy przyznać, że nam jest znacznie bliżej do tej drugiej opcji, choć nie uważamy, by suplementy diety były nieważne.

Przede wszystkim odchudzanie trzeba podzielić na trzy kluczowe elementy: dietę, suplementację oraz trening. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić ostatni z wymienionych, a mianowicie:

Najskuteczniejsze ćwiczenia odchudzające

Trening odchudzający można przeprowadzić wykorzystując rozmaite ćwiczenia. Istotne jest jednak to, by miały one charakter aerobiczny. Ćwiczenia tlenowe (aeroby) pozwalają schudnąć zdecydowanie najszybciej.

Zasady najskuteczniejszych ćwiczeń

Aby trening był dostatecznie skuteczny musisz dostosować się do następujących założeń treningowych:

  1. Obciążenie (intensywność) treningu na poziomie około 60-70% tętna maksymalnego.
  2. Czas pojedynczej sesji treningowej nie mniejszy niż 40-50 minut.
  3. Ćwiczenia muszą mieć charakter ogólnorozwojowy (nie należy izolować mięśni).
  4. W ciągu tygodnia należy przeprowadzić 3-4 sesje treningowe minimum.

Doskonałymi ćwiczeniami aerobowymi, które niezwykle często wybierane są przez osoby pragnące schudnąć są: bieganie, pływanie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, steper, orbiterek.

Trening odchudzający warto uzupełnić w ćwiczenia kształtujące i wzmacniające mięśnie partii, które szczególnie narażone są na wzrost tkanki tłuszczowej, tj: brzuch, pośladki, uda. Dzięki temu, podkreślimy efekty odchudzania.

Efektywność odchudzania uwarunkowana jest również przez dietę oraz suplementację. Realizując każdy trening nie należy zapominać o tych elementach. Założenia dotyczące diety i suplementacji znajdą Państwo w innych publikacjach na naszej stronie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*