Dieta odchudzająca dla faceta

Nadwaga to problem, który dotyka około 50% cywilizowanej społeczności. Najnowsze badania pokazują, że nadal przybywa osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Co więcej, trend ten ma się utrzymywać przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest prowadzenie niezdrowego trybu życia. Brak aktywności fizycznej, przy jednoczesnej wysokokalorycznej, niezdrowej diecie – to musi się tak skończyć.

Otyłość u mężczyzn
Budowa anatomiczna mężczyzn sprawia, że otyłość u Panów objawia się nieco inaczej, aniżeli ma to miejsce u Pań. Mężczyźni nie tyją proporcjonalnie na całym ciele. Większość Panów boryka się z tzw. otyłością brzuszną, określaną mianem „brzucha piwnego”.

Tzw. brzuch piwny to nic innego jak nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu. Niekoniecznie ma związek z piciem złotego trunku.

Odchudzanie mężczyzn
Wbrew pozorom, odchudzanie u mężczyzn przebiega tak samo jak w przypadku Pań. Nieprawdą jest to, że mężczyźni powinni większą uwagę skupiać na ćwiczeniach brzucha.

Proces redukcji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha następować będzie w takim samym tempie. Wszak, ćwiczenia „na brzuch” zwykle mają to do siebie, że wpływają na rozbudowę włókien mięśniowych, a nie redukcję tkanki tłuszczowej.

Dieta odchudzająca dla faceta
Co jeść, aby schudnąć? Jak powinien wyglądać jadłospis mężczyzn? Odpowiedź na te pytania jest banalnie prosta. Dieta odchudzająca dla faceta powinna być:

  • Pełnowartościowa
  • Zbilansowana
  • Zdrowa
  • Wysokiej jakości

Spełniający powyższe kryteria jadłospis będzie efektywny, bezpieczny i przede wszystkim zdrowy. Przestrzegamy przed wykorzystywaniem jakichkolwiek diet o charakterze głodówkowym, gdyż zwykle skutkują one efektem jojo.

Reasumując, odchudzanie w przypadku płci męskiej przebiega podobnie jak w przypadku odchudzania kobiet. Procesy takie jak trening, dieta czy suplementacja mają podobną formę. Jedyną różnicą jest gromadzenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu – w okolicach brzucha. Nie ma to jednak wpływu na sposoby odchudzania.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*