Jak zrzucić tkankę tłuszczową?

Nadwaga to problem, który określany jest jako najpotężniejsza choroba cywilizacyjna XXI wieku. Nie ma nic dziwnego, liczba osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej rośnie nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Szacuje się, że obecnie niemal 50% europejskiego społeczeństwa chciałoby poprawić własną sylwetkę.

Jak zrzucić tkankę tłuszczową?

Odchudzanie to proces, który wymaga ogromnego zaangażowania i czasu. Niezbędna jest również odpowiednia wiedza na temat dwóch kluczowych procesów, a mianowicie: odżywiania oraz treningu.

Dieta odchudzająca

Redukcja tkanki tłuszczowej powinna rozpoczynać się od korekty nawyków żywieniowych. W zależności od wielkości nadwagi możemy lekko zmodyfikować jadłospis lub wprowadzić bardziej radykalne rozwiązanie, tudzież skorzystać z konkretnej diety odchudzającej.

Podczas odchudzania musimy bezwzględnie zrezygnować ze: słodyczy, potraw przyrządzanych na głębokim oleju, fast-foodów oraz słodkich, gazowanych napojów.

Dieta powinna być oparta na źródłach węglowodanów złożonych (pełnoziarniste produkty, grube kasze itd.), pełnowartościowym białku (chude mięso, nabiał itd.) oraz zdrowych tłuszczach roślinnych.

Trening odchudzający

Aby doszło do procesu spalania tkanki tłuszczowej musimy zmusić organizm do intensywnego wysiłku. Tylko wtedy, ciało będzie generowało zwiększone zapotrzebowanie energetyczne, co spowoduje wykorzystanie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.

Trening odchudzający powininen przede wszystkim być oparty na ćwiczeniach o charakterze tlenowym (aerobowym). Doskonale sprawdzi się bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Dla mniej aktywnych skuteczne może być nawet mało wymagające nordic walking.

Suplementacja

Trening i dietę warto wspomagać suplementacją. Niektóre preparaty potrafią zwiększyć efektywność tychże procesów o kilkadziesiąt procent.

Decydując się na wybór konkretnego środka warto zapoznać się z jego właściwościami i działaniem. Pomocne okazać się mogą również opinie innych użytkowników. Wszak, wiele preparatów daje efekt placebo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*