Jak zwiększyć motywację do odchudzania?

Redukcja tkanki tłuszczowej to bez cienia wątpliwości proces, który wymaga maksymalnego zaangażowania, konsekwencji i dyscypliny. Niestety, wiele osób – mimo, że podejmuje trudy odchudzania, nie osiąga sukcesu. Bardzo często uwarunkowane jest to najzwyczajniej w świecie przez brak odpowiedniej motywacji.

Jak zwiększyć motywację do odchudzania – krok po kroku.
Motywacja to nic innego jak zdolność do podejmowania konkretnego działania w danym czasie. Jej poziom zwykle jest wysoki na samym początku odchudzania. Wizualizujemy sobie cel i mamy mnóstwo energii do realizacji diety, czy treningu. Z czasem jednak poziom motywacji maleje, by całkowicie wygasnąć. Zobacz co, zrobić, aby nigdy do tego nie dopuścić.

Po pierwsze: JASNY CEL
Twój cel musi być precyzyjny. Określ ile chcesz schudnąć i jakie wymiary osiągnąć. Ustal również w jakim czasie zamierzasz osiągnąć zamierzony cel. To będzie Twoja pierwsza wykładnia do dalszego działania.

Po drugie: PLAN TRENINGOWY
Redukcja zbędnych kilogramów wiąże się z koniecznością realizacji treningu. Zadbaj o to, by ćwiczenia były dostosowane do Twoich możliwości motorycznych. Nie porywaj się z motyką na słońce. Stale zwiększaj obciążenie treningowe, gdyż tylko progresja pozwoli Ci nie dopuścić mięśni do przyzwyczajenia się do wysiłku.

Po trzecie: PLAN DIETETYCZNY
Dieta to niezwykle istotny element odchudzania. Musisz skonstruować ją w taki sposób, aby nie tylko była zdrowa i zbilansowana. Kluczowe jest także to, aby dostosowana była do naszego rytmu dobowego (ilość, czas posiłków itd.). Bardzo ważne jest również to, aby była smaczna. Tylko w taki sposób nie będziemy podchodzić do niej jako obowiązku, a przyjemności.

Po czwarte: MONITORUJ POSTĘPY I NAGRADZAJ SIĘ ZA DOBRZE WYKONANĄ PRACĘ
Stymuluj swoją motywację poprzez stałe spoglądanie na wagę (zalecamy raz w tygodniu). Nie zapomnij również o tym, by nagradzać siebie za dobrze wykonaną pracę. Pamiętaj jednak, że nagrody nie mogą być ściśle związane z odchudzaniem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*