Odchudzanie po porodzie

Kobiety potrafią bardzo długo po ciąży wracać do swojej optymalnej wagi. Wszak, zbudowana nadwaga w tym specyficznym okresie bywa na tyle duża, że nie da się jej pozbyć w krótkim czasie. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy podstawowe kroki, które umożliwią Ci powrót do wagi sprzed ciąży.

Krok numer 1 – cel

Trudy odchudzania po porodzie podejmuje około 70% kobiet. Niestety, tylko połowie z nich udaje się zrealizować założony plan. Najczęstszą przyczyną niepowodzeń jest brak odpowiednich założeń i przygotowania mentalnego.

Priorytetem jest wyznaczenie celu i sporządzenie założeń. Musisz być precyzyjna i szczegółowa w formułowaniu zadań.

Pamiętaj, według naukowców – już po dwóch tygodniach od zmiany trybu życia organizm buduje nawyk. To z całą pewnością ułatwi Ci realizację Twoich nowych postanowień.

Krok numer 2 – dieta

Posiadanie nadwagi bezpośrednio wiąże się z koniecznością zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze. Mimo, że przed ciążą odżywiałaś się podobnie, to teraz potrzebujesz znacznie ukrócić kalorie i zbilansować swoje posiłki.

W okresie macierzyństwa (a w szczególności w okresie karmienia) należy przykładać szczególną uwagę do tego, co jemy. Dieta powinna być przede wszystkim zdrowa i pełnowartościowa. Bogactwo mineralne i witaminowe zapewni optymalną kondycję nie tylko nam, ale także dziecku.

Będąc na diecie należy pamiętać, aby liczba posiłków była większa niż dotychczas. Sugeruje się, serwować od 5-7 dziennie, zgodnie z zasadą „mniej, ale częściej”.

Krok numer 3 – ćwiczenia

Ostatnim już krokiem, ale równie ważnym co dwa pozostałe jest realizacja ćwiczeń odchudzających. Odpowiedni trening pozwoli nie tylko pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale także w sposób naturalny przywrócić skórę na brzuchu do optymalnej kondycji. Aktywność fizyczna zredukuje również ewentualny cellulit.

Ćwiczenia na odchudzanie po porodzie to głównie: bieganie, jazda na rowerze, steper czy pływanie. Dla kobiet z mniejszą motoryką zaleca się również marsze naprzemienne z truchtem lub popularne ostatnimi czasy nordic walking.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*