Suplementy czy dieta i trening?

Wiele osób trudni się odchudzaniem. Wszak, nadwaga dosięga coraz większe grono osób. Dzieje się tak, gdyż nie dbamy o dietę i prowadzimy siedzący tryb życia. Konsekwencje tego mogą być bardzo poważne i nie mamy tutaj na myśli tylko i wyłącznie defektów urody.

Nadwaga i otyłość mogą skutkować także problemami zdrowotnymi. Najczęściej diagnozowanymi dolegliwościami są miażdżyca i inne choroby układu krążenia. Nierzadko zdarza się, że osoba otyła ma również zanieczyszczony i zakwaszony organizm.

Jak schudnąć? Dieta i trening czy suplementy?
Niegdyś skala problemu była zdecydowanie mniejsza. Nadwaga dotyczyła zaledwie 10% populacji i świadczyła o swojego rodzaju bogactwie. Wszak, osoby z nadwagą były zwykle bardzo majętne. Dzisiaj jest nieco inaczej. Nadwaga jest powszechna w każdej grupie społecznej.

Sposobów na radzenie sobie z otyłością jest kilka. Zazwyczaj osoby odchudzające się stoją przed wyborem: dieta, trening czy suplementacja? Które z rozwiązań jest najlepsze?

Można powiedzieć, że zastosowanie diety i treningu to swojego rodzaju gwarancja efektywności. Niestety, wiąże się to z naprawdę radykalnymi zmianami w trybie życia. Mocne ograniczenie bilansu diety bywa naprawdę nie do zaakceptowania. To samo tyczy się wymagającego treningu.

Znacznie komfortowa jest suplementacja uzupełniająca. Jednakże, w tym przypadku trudno o gwarancję efektywności. Chyba, że zastosujemy produkty z najwyższej półki. To jednak wiąże się z dosyć sporymi kosztami.

Suplementy tylko jako dodatek?
Co więcej, o suplementacji mówi się jako o dodatku do diety. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Wszakże, żaden preparat nie będzie skuteczny jeśli będziemy przyswajać dziennie 3000+ kcal. Dlatego też, nawet stosując najlepsze suplementy diety – będziemy zmuszeni do lekkiej metamorfozy naszego jadłospisu.

Wniosek zatem może być jeden: najefektywniejsze będzie zastosowanie jednocześnie diety, treningu i suplementacji. Wybór pomiędzy tymi elementami nie jest wskazany. Wszak, rezygnując z któregokolwiek wydłużamy czas redukcji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*