Zakwaszenie i zanieczyszczenie organizmu – jak sobie radzić?

 

Prowadzony styl życia w wielu przypadkach pozostawia sporo do życzenia. Głównie, za sprawą niewłaściwych nawyków żywieniowych. Jemy nieregularnie, niepełnowartościowo i niezdrowo. To wszystko skutkuje nie tylko problemami z wagą, ale także zanieczyszczeniem i zakwaszeniem organizmu.

Detoksykacja organizmu, czyli jak pozbyć się toksyn?
Zanieczyszczony organizm skutkuje nie tylko pojawieniem się defektów w postaci trądziku, czy cellulitu. Poza tym, pojawiają się problemy trawienne, nieregularne wypróżnianie czy cykliczne bóle żołądka. Nigdy nie należy lekceważyć takich objawów – brak interwencji może nieść za sobą jeszcze poważniejsze konsekwencje.

Organizm można oczyścić różnymi metodami. Zdecydowanie najczęściej sięgamy po tzw. diety oczyszczające. Głodówkowe jadłospisy oparte są głównie na warzywach, owocach i świeżych sokach. Ich skuteczność jest wysoka, jednak jest jedno małe „ale”. Każda głodówka osłabia organizm, spowalnia metabolizm i jest niepełnowartościowa.

Alternatywną metodą na detoksykacje organizmu jest stosowanie suplementów diety, a mianowicie: błonnika witalnego – babki płesznik i babki jajowatej. To równie skuteczne rozwiązanie, a przy tym znacznie bardziej bezpieczne i wygodne.

Odkwaszanie organizmu, czyli jak doprowadzić do równowagi kwasowo-zasadowej?
pH organizmu powinno wynosić od 7,35 do 7,45. Takie wartości gwarantują zachowanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej. W przypadku, gdy jest inne pojawia się dyskomfort trawienny, problemy z wypróżnianiem, biegunki oraz cykliczne bóle żołądka.

Organizm można odkwasić stosując tzw. diety zasadowe, czyli jadłospisy bogate w produkty zasadotwórcze. To skuteczne rozwiązanie, ale dosyć restrykcyjne. Wszak, wymaga ogromu zaangażowania i samodyscypliny.

Znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem na odkwaszanie organizmu jest stosowanie odpowiedniej suplementacji. Środki takie jak Spirulin Plus doskonale radzą sobie z kwasowością w organizmie i pomagają utrzymać równowagę kwasowo zasadową. Więcej na temat odkwaszanie organizmu mogą Państwo przeczytać w niezależnym serwisie: odkwaszaczorganizmu.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*